Baldinių detalių iš klijuoto dygiuoto tašo gamybos linijos diegimas

Įmonės pagrindinė specializacija yra minkštų baldų rėmų gamyba. Rėmų gamybai naudojamos žaliavos yra: fanera, drožlių plokštė ir klijuotas tašas. Faneros ir drožlių plokštės pasiūla rinkoje yra pakankama, tačiau tašo pasiūla ribota. Naudojamas tašas yra specifinis savo matmenimis ir pageidaujama kokybe. Įmonė per mėnesį sunaudoja apie 100 m3 tašo. Lietuvoje yra kelios įmonės, besispecializuojančios gaminti klijuotą dygiuotą tašą. Tačiau šios įmonės specializuojasi brangesnio – langinio tašo gamyboje arba yra orientuotos į eksporto rinkas ir mūsų naudojama produkcija jiems gaminti yra labai neparanki, dėl ko vėluoja užsakymai. Šios priežastys paskatino ieškoti sprendimų, kaip užtikrinti produkcijos kokybę ir stabilią įmonės veiklą.  Todėl nuspręsta patiems gamintis klijuotą dygiuotą tašą ir, turint perteklių, parduoti kitiems baldų gamintojams.

Įdiegtas naujas  technologinis procesas – detalių iš dygiuoto klijuoto tašo gamyba. Baldinių detalių iš dygiuoto klijuoto tašo gamybai įsigyta moderni įranga: defektų išpjaustymo, medienos išilginio sudūrimo, klijavimo, programinio apdirbimo centro linijos.  Taip pat įsigytas briketavimo presas (susidariusios medienos atliekos presuojamos į pjuvenų briketus ir panaudojamos gamybinių/administracinių patalpų  šildymui, beatliekinė gamyba). Tokiu būdu mažinamas žalingas poveikis aplinkai ir žmogui.

Projekto rezultatai: Įdiegta nauja technologija įmonėje ir gaminami du nauji produktai – detalės iš dygiuoto klijuoto tašo bei medžio pjuvenų briketai. Atlikus investicijas sukurtos projekte planuotos 5 naujos  ir 5 papildomos darbo vietos bei išlaikyta 141 darbo vieta.

Projekto vertė 482 197,10 Eur su PVM, gauta paramos suma iki 198 745,00 Eur.

Daugiau informacijos:

https://www.facebook.com/krvvg/