Kulinarinio paveldo tradicijos – iš kartos į kartą

Įgyvendindama projektą „Kulinarinio paveldo tradicijos – iš kartos į kartą“ per VVG „Pakruojo rajono partnerystė“, Sigutėnų kaimo bendruomenė įsigijo naujas prekes: baldus, maisto gamybos įrangą, kompiuterinę ir programinę įrangą, vaizdo ir garso įrangą, buitines ir ūkines prekes, medžiagas ir priemones. 

Sukurtas naujas regioninis produktas – 4 džiovinti mišiniai sriuboms ir padažams. Sukurtos 3 rinkodaros priemonės regioniniam produktui populiarinti – regioninis produktas pristatomas bendruomenės Facebook paskyroje, seniūnijose ir bendruomenėse platinimas lankstinukas, informacija teikiama elektroniniais laiškais.

Sigutėnų kaimo bendruomenė kartu su partnere Pakruojo kaimo bendruomene vykdydamos projekto veiklas surengė du prezentacinius renginius ir juose pristatė regioninius produktus bei vietos kulinarinį paveldą. Pakruojo kaimo bendruomenė pristatė džiovintais mišiniais pagardintus sūrius, sėklomis ir džiovintais  mišiniais pagardintus ragaišius. Sigutėnų kaimo bendruomenė surengė „Virtienių šventę“, kurioje pristatyti ne tik džiovinti mišiniai sriuboms ir padažams, bet ir kaimo kulinarinis paveldas – bulvių koše įdaryti „virtieniai“, pateikti su spirgučiais ir raugintais kopūstais.

Džiovintus mišinius sriuboms ir padažams Sigutėnų kaimo bendruomenė pristato įvairiose Pakruojo rajono šventėse ir renginiuose. Bendruomenės namuose visada su muzika, dainomis, gardžiomis vaišėmis pasitinkami atvykę svečiai.

Daugiau informacijos:

http://www.pakruojovvg.lt/