Laisvalaikis vasaros slėnyje

Šiaulių rajono VVG

Projekto vykdytojas: VO „Kužių bendruomenė“

Projekto tikslas – sutvarkyti Kužių miestelio viešąją erdvę pritaikant ją gyventojų poreikiams, sudaryti palankias sąlygas poilsiui, padidinti gyvenamosios aplinkos patrauklumą, sumažinti depopuliaciją kaimo vietovėje.

Projekto įgyvendinimo metu, Kužių miestelyje įrengta aikštelė renginiams, pastatyta lauko scena su stogo danga ir vientisiniai mediniai suoliukai. Tokia sukurta viešoji erdvė pagerina socialinę ir fizinę kaimo infrastruktūrą, skatina socialinį kaimo vietovės gyventojų aktyvumą (nauja renginių vieta lauke), migracijos iš kaimo mažinimas (kultūrinė veikla ir tvarkinga aplinka visada skatina kurtis ir likti gimtajame krašte), bei sukurtos palankios sąlygos kaimo žmonių ekonominės veiklos plėtotei (šioje vietoje galima organizuoti muges, amatų pristatymo šventes ir t.t.). Aikštelėje gali burtis jaunos mamos su mažais vaikais, nes gali atvažiuoti su vežimėliais.

Ypač svarbūs renginiai, vykdomi lauko sąlygomis. Būtent tokie renginiai pritraukia įvairaus amžiaus ir įvairių socialinių sluoksnių kultūros vartotojus, nes atviroje erdvėje laisvai jaučiasi ir jaunas, ir senas, ir socialiai atskirtas, ir inteligentijos atstovas. Tuo tarpu uždarų patalpų kultūros renginius žmonės lanko žymiai atsargiau.

Po projekto įgyvendinimo užtikrintas Kužių gyventojų užimtumas, sudarytos sąlygos organizuoti įvairius renginius, puoselėti miestelio tradicijas, skatina bendruomeniškumą, pagerėjo jaunimo užimtumas. Sutvarkyta ir atnaujinta viešoji erdvė kviečia bendruomenės narius bei svečius į savo tradicines šventes.

Daugiau informacijos:
http://www.siauliurvvg.lt/