Viešosios erdvės, skirtos vietos gamintojų maisto produktų pristatymui į rinką, įkūrimas

Krakių bendruomenės centro (Kėdainių r. VVG) įgyvendinamas projektas „Viešosios erdvės, skirtos vietos gamintojų maisto produktų pristatymui į rinką, įkūrimas“. Krakių miestelis įsikūręs derlingose vidurio Lietuvos žemėse, jame ir aplink jį daug stiprių ūkininkų ir bendruomenių, gaminančių žemės ūkio produkciją (medaus produktus, vaistažoles, obuolių sultis, produktus iš šamo), taip pat yra ir vietinių amatininkų (krepšių pynėjai, dailidės, kalviai). Šiuo projektu siekiama, jog šių gamintojų produkcija tiesiogiai pasiektų vartotoją, t. y. Krakių miestelio, bei aplinkinių gyvenviečių gyventojus, svečius ir turistus. Vietos augintojai/gamintojai augina skirtingą produkciją, tačiau retai ją parduoda tiesioginiam vartotojui, dėl šios priežasties tiesioginis vartotojas neretai neturi galimybės nusipirkti ir tikrai žinoti, kad produktas yra pagamintas tiesioginio gamintojo. Projekto tikslas – įkurti viešąją erdvę bei skatinti vietos maisto produktų gamintojų ir vietos bendruomenių bendradarbiavimą gaminant, reklamuojant ir parduodant pagamintą produkciją bei reprezentuoti Krakių seniūniją. Projekto metu bus įrengtos ir pritaikytos patalpos-viešąją erdvė:

Krautuvėlė, kurioje bus galima įsigyti išskirtinės vietos amatininkų, bendruomenių gaminamos produkcijos ir vietos ūkininkų užaugintos produkcijos pagal sezoniškumą (braškės, medus, pieno produktai, vaisiai, uogos, daržovės ir t.t)

Kavinė, kurioje teikiamos maitinimo paslaugos: Krakių seniūnijos kulinarinio paveldo bei žydiški patiekalai, kurie bus gaminami tik iš vietos augintojų.

Edukaciniai užsiėmimai, programos, susijusios su žydų istorija. Krakės taip pat yra buvęs žymus žydų miestelis ir šiuo projektu bus sukurta erdvė, kurioje ne tik bus galima pamatyti senas miestelio nuotraukas, pasitelkiant informacines technologijas, bet vyks edukaciniai užsiėmimai, kurių metu pasigaminti keletą žydiškų patiekalų (foršmaką, macus ar kt.)

Susitikimai su vietos skirtingais gamintojais/augintojais, naujų produktų sukūrimas ir įvedimas į rinką,  augintojams teikiama pagalba parduodant ir perdirbant jų žaliavą. Taip pat organizuojama veikla siekiant bendrų marketinginių sprendimų su augintojais, paskatinti į rinką pateikti bendrus produktus: kaip arbatžolių augintojui būtų palanku daryti pakuotę kur būtų ne tik arbata, bet ir medus. Bendri sprendimai didintų produkcijos pridėtinę vertę, produkcijos populiarumą.

Sukurti moliūgų saldainiai reprezentuojantys Krakių kraštą.Projekto veiklos apima Dotnuvos, Krakių, Josvainių seniūnijas. Planuojama sukurti 1 (vieną) darbo vietą pilnu etatu, kaimo gyventojui.

Daugiau informacijos:
www.kedainiurvvg.lt
https://www.facebook.com/Kraki%C5%B3-Bendruomen%C4%97s-Centras-219555801848570/