Norim būti žinomi ir matomi

Varėnos krašto VVG

Projekto vykdytojas: Asociacija „Valkininkų bendruomenė“

Valkininkų miestelis nuo 14 a. Lietuvoje garsus savo istorija: karalienės Bonos dvaru, Valkininkų pranciškonų vienuolynu, o taip pat miestelio aikšte ir joje esančia Šv. Mergelės Marijos apsireiškimo, klasikinio stiliaus bažnyčia, kurioje saugomos Šv.Bonifaciaus relikvijos.

Kad išsaugoti istorinį palikimą ateities kartoms ,Valkininkų bendruomenė 2014-2015 metais įgyvendino projektą“ Norim būti žinomi ir matomi“. Jo įgyvendinimo metu  prie kelio A4 pastatytas skulptūrinis statinys „Valkininkų liūtas“( už pagrindą buvo imamas Valkininkų herbe esantis liūtas), prie

buvusio Pranciškonų vienuolyno , dabar griuvėsių, padarytas maketas, kuriame galime pamatyti buvusią vienuolyno didybę. (Antrojo pasaulinio karo metu jis buvo susprogdintas) ir Valkininkų miestelio parke pastatytas informacinis stendas, kuris keturiomis kalbomis , informuoja miestelio svečius ir gyventojus apie Valkininkų apylinkės kultūrinio paveldo objektus, saugomas teritorijas ir lankytinus objektus. Projektinė veikla tuo neapsiriboja, ji turi tęstinumą. Valkininkų bendruomenė organizuoja ir vykdo ekskursijas , vadovaudamasi informacinio stendo informacija, toliau tvarkomos erdves ir patalpos, dedamos visos pastangos,  kad kraštas būtų patrauklus gyventi ir lankytis svečiams.

Daugiau informacijos:
http://www.varenosvvg.lt/