Povandeninis pažintinis takas, Sudeikių galerijos povandeninė ekspozicija Alaušo ežere

▶Kultūros ir socialinės plėtros centro įgyvendinamo projekto “Povandeninis pažintinis takas, Sudeikių galerijos povandeninė ekspozicija Alaušo ežere.” tikslas: jaunų žmonių įtraukimas į veiklas susijusias su kultūros puoselėjimu, gamtosauga, sveikatinimo skatinimu bei sąmoningumo ugdymu telkiant vietos bendruomenę Sudeikių krašte. Projektas įgyvendinamas per Utenos reg. VVG.
👉Projektas skirtas sveikatingumo, mėgėjiškos sportinės žūklės mėgėjų bei nardytojų veiklos skatinimui Sudeikių miestelyje, pasitelkiant vietos gyventojus, ypač jaunimą, rūpintis biologinės įvairovės pažinimu ir jos išsaugojimu.
‼Didelis dėmesys skiriamas ir informacijos apie projektą sklaidai, informavimui apie inovatyvias projekto veiklas, kadangi parodų po vandeniu lankytojams yra reikalingas nardymo pradžiamokslis.
Kad nebūtų apribota galimybė dėl sveikatos būklės ar amžiaus norintiems susipažinti su projektu ir plenerų metu sukurtais darbais, jie eksponuojami kiekvienais metais po plenero dar trijose ekspozicijų erdvėse Utenos rajone.
✅Projekto metu atliekami darbai:
1. Povandeninio pažintinio tako įrengimas Alaušo ežere bei mažosios Alaušo ežero salos aplinkos sutvarkymas, kuri bus patraukli žvejams, vietos gyventojams ir turistams.
2. Surengtas profesionalaus meno kūrėjų pleneras „Alaušas – 2020“, sekantis – „Alaušas – 2021“, kuriuose dalyvauja po 10 autorių.
3. Surengta plenero „Alaušas – 2020“ (po to ir „Alaušas – 2021“) autorių kūrybinių darbų paroda po vandeniu Alaušo ežere ir ežero pakrantėje.
4. Surengtos plenerų „Alaušas – 2020“ (po to ir „Alaušas – 2021“) dalyvių darbų parodos trijose Utenos rajono ekspozicijų erdvėse.
5. Surengti dvejus nardymo pradžiamokslio mokymai parodų po vandeniu lankytojams 2020 m. (po to ir 2021 m.)
6. Vyko pažintinis sveikatingumo žygis į Alaušo ežero salą jaunimui 2021, sekantis vyks 2021 metais.
Surengti mokymai pažintinio plaukimo dalyviams apie tausojančią žvejybą bei žuvų rūšis, kurios gyvena Alaušo ežere.
ℹ Daugiau informacijos: