Pramogų ir poilsio parkas „Adomaitynė“

Projekto tikslas – organizuojant paslaugų teikimą skatinti vietos gyventojų užimtumą, diegti inovacjas, kartu didinant VVG teritorijos konkurencingumą šalies mastu. „Adomaitynė“ – tai pramogų ir poilsio parkas, esantis nuošalioje nuo miesto (14 km) vietoje, pamiškėje, šalia tekančio Barškupio upelio ir turi stiprią, gerą energetinę aurą bei istorinę vertę dar nuo S. Gedgaudo dvarvietės valdų laikų, kai Lietuvai vadovavo lenkai ir šią vietovę pavadino Dębno. Rusijos okupacijos metu pervadinta surusintai į Dembno.

Tai tiesiog gamtos oazė, kurioje pamiršti kasdienybės problemas ir susilieji su gamta. Šis parkas unikalus tuo, kad jame suderinti mini zoologijos ir botanikos sodai. Atvykusius lankytojus pasitinka ir ekskursiją veda patys savininkai. Parkas puikuojasi ir didžiuojasi turima didžiausia Lietuvoje fazanų kolekcija, paukščiai gyvena erdviuose aptvaruose, kuriuos puošia rožių krūmai. Taip pat yra įrengtas  „baltasis“ voljeras, kuriame apgyvendinti tik balti paukščiai: baltieji povai, povinių balandžių šeimyna, šilkinės vištos, sidabriniai fazanai. Taip pat gretimuose voljeruose galima pamatyti ir kitus dekoratyvinius paukščius, tokius,  kaip povai, antys, balandžiai ir t.t.

Parke jau šiuo metu pasodinta virš 300 rožių kelmų, o praėję vingiuotą 25 m ilgio turtingą spalvomis rožių arką, pateksite į slaptą mini kaimelį, kuriame 2000 m2 plote ir patys mažiausieji pasijus Guliveriais, tik aplink lakstys ne liliputukai, o mieli triušiukai. Kaimelyje triušiukai tarsi gyvena savo gyvenimą – turi erdvius namelius, malūną, lentpjūvę ir net bažnyčią! Taip pat lankytojai gali pasigrožėti parke gyvenančiomis draugiškomis ir drąsiomis nutrijomis,  o už erdvios 800m2 vaikų žaidimų aikštelės didžiuliame aptvare laisvai ganosi įspūdingo grožio perliniai danieliai, dekoratyviniuose tvenkinukuose gyvena dekoratyvinės žuvys, baliniai vėžliai.  Grupėms galima pravesti čia pat, parko teritorijoje esančiame žuvų ūkyje edukaciją „Gėlavandenės žuvys“, kurios metu supažindinama su Lietuvoje gyvenančiomis gėlavandenėmis žuvimis, jų augimu nuo ikro stadijos.

Daugiau informacijos:
www.kedainiurvvg.lt
https://www.facebook.com/adomaityne/