Socialinę atskirtį patiriančių asmenų socialinės įtraukties didinimas į Pakiršinio ir aplinkinių kaimų visuomeninę veiklą, per socialinės inovacijos veiklas ir patyriminį ugdymą

Vietos projekto “Socialinę atskirtį patiriančių asmenų socialinės įtraukties didinimas į Pakiršinio ir aplinkinių kaimų visuomeninę veiklą, per socialinės inovacijos veiklas ir patyriminį ugdymą”, įgyvendinto per VVG „Radviliškio lyderis”, metu vykdytos veiklos susijusios su naujų socialinių idėjų plėtojimu, siekiant patenkinti socialinius poreikius, spręsti įsisenėjusias socialines problemas bei kurti naujus socialinius ryšius ir bendradarbiavimą. Projekto veiklos buvo skirtos vaikams, jaunimui ir vyresnio amžiaus asmenims, kurie patiria socialinę atskirtį, dėl skirtingos asmeninės padėties. Projektas įgyvendintas su partneriais – Radviliškio rajono savivaldybės administracija, Radviliškio rajono savivaldybės etninės kultūros ir amatų centru bei UAB „Baisogalos bioenergija“.

Projekto metu organizuotos informacinis ir baigiamasis renginys, siekiant vietos gyventojus informuoti apie projekto veiklas, siekiamus rezultatus bei pristatyti vietos saviveiklininkų programą.

Vykdytos socialinės inovacijos:

  • „Ugdymas per kulinarinio paveldo maisto gamybą“. Vyresnio amžiaus asmenys kartu su projekto vykdytojais mokė vaikus ir jaunimą kaip ruošti maistą, kasdienių ruošos darbų, bei pamaitino socialiai remtinus vietos gyventojus (10 užsiėmimų);
  • „Ugdymas per kalvystės amatus“. Kaimo vaikų ir jaunimo nerformalaus ugdymo gerinimas, suteikiant darbinių ir gyvenimo patirties. Suorganizuota 12 užsiėmimų. Dalyviai buvo mokomi kalvystės pagrindų ir technologijos, medžiagų pažinimo, techninės braižybos, įgijo nesudėtingų dirbinių gaminimo gebėjimus, specializavosi meninėje kalvystėje, kurioje išmoko iškalti monetas iš juodo arba spalvoto metalo, pagamino smulkius dirbinius bei kitas kalviškas interjero detales. 

Projekto veiklų metu buvo sudaryta vaikų užimtumo programa (su vaikiškais elektromobiliais, virtualiu žaidimu ir kt.) 3-10 m. vaikams, kol tėvai vykdė projekto veiklas. 

Projekto metu įsigyta įranga: palapines iš aliuminio su priedais, sulankstomų stalų ir suolų komplektai, nešiojamą garso sistemą, lauko scenos pakylų komplektas (podestai), elektros generatorius, futbolo stalo lauko žaidimai, virtualių žaidimų įrangos komplektas, marškinėlių komplektas, lauko šachmatai, lauko virtuvė, lauko maisto gamybos reikmenų komplektas, kalvystės įrangą, įrankiai ir priemonės.

Daugiau informacijos:

https://www.radviliskiovvg.lt/