Šv. Roko atlaidai 2020 m.

Projekto “Šv. Roko atlaidai 2020 m.” įgyvendinto per Šiaulių r. VVG tikslas – sukurti patrauklesnę Gruzdžių miestelio kasmetinę šventę, ugdyti bendruomenės narių savitarpį santykių vystymąsi puoselėjant Gruzdžių gyvenvietės kultūros ir tradicijų savitumo išsaugojimą.

Šv. Roko atlaidai visų buvusių ir esamų gruzdiečių laukiamiausia metuose šventė.

Kiekvienais metais vykstanti tradicinė miestelio šventė į Gruzdžius sukviečia didžiulį būrį svečių, o miestelėnai šiai šventei pradeda ruoštis jau nuo naujų metų: atidžiai apgalvojamos veiklos, ieškoma šventės savanorių, kurie prižiūri ne tik viešąją tvarką, bet ir prisideda prie sportinių rungčių organizavimo, koncertinės veiklos vykdymo ir kt. veiklų.  

Šv. Rokų šventė Gruzdžiuose pradžią vainikuoja Gruzdžių  Švč. Trejybės bažnyčioje laikomos Švč. Sakramento adoracija už pašaukimus į kunigystę ir vienuolystę,  o po Šv. Mišių, miestelio gyventojams ir jų svečiams vyksta styginių instrumentų koncertas.

Vėliau, renginys persikelia į Gruzdžių centrinę aikštę. Joje iki pat vidurnakčio vyksta buvusių ir esamų gruzdiečių koncertas į kurį suvažiuoja muzikantai – buvę gruzdiečiai ne tik iš Lietuvos atokiausių kampelių, bet vien dėl šios šventės grįžta net iš užsienio.

Antrąją šventės  dieną, po rytinių Šv. Mišių Gruzdžių Švč. Trejybės bažnyčioje, visi būriuojasi prie registracijos į sportines varžybas. 

Gruzdžių gimnazijos aikštyne vyksta krepšinio 5×5 ir tinklinio varžybos. Buvusiame ŽŪM stadione visi norintys išbando jėgas žaisdami futbolą, o ištvermingiausiems surengiamos bėgimo varžybos centrine miestelio gatve. Kasmet bendruomenė į sportines varžybas įneša naujovių – sugalvoja įdomesnių rungčių, kad pritrauktų kuo daugiau sporto entuziastų. Šiuo projektu Gruzdžių krašto bendruomenė išsinuomojo  Šiaulių rajone dar neregėtą pramogų kompleksą (burbulinis futbolas, kliūčių ruožas, dartbolas, kranistas), kuris į šventės sportines varžybas pritraukė daugiau šventės lankytojų. 

Šventės programoje didelis dėmesys skiriamas patiems mažiausiems šventės dalyviams – vaikams, tad po varžybų Nepriklausomybės aikštėje  vyksta įvairios edukacijos ir užsiėmimai skirti patiems mažiausiems, ta šio projekto pagalba vaikams edukacijas vestų  ir kitas veiklas vykdytų profesionalūs animatoriai  

Antroje dienos pusėje šventės svečius, organizacijas, įstaigas ir pavienius asmenis maršo ritmu nuo Gruzdžių gimnazijos iškilmingai, centrine miestelio gatve, į pagrindinę šventės vietą – miestelio aikštę, atlydi Šiaulių rajono pučiamųjų instrumentų orkestras.

Šventės eisenos miestelio centre laukia  Šiaulių rajono kultūros centro meno mėgėjų koncertas, sportiniai apdovanojimai, varduvininkų Rokų pasveikinimas, taip pat  pagerbiami  miestelio ilgaamžiai, o vakaro puošmena tampa žinomos Lietuvos muzikos grupės, atlikėjai.  Vidurnaktį šventinės pabaigą  skelbia  – šventiniai fejerverkai.

Trečioje šventės dienoje vyksta Šv. Mišios, į kurias pasisvečiuoti atvyksta svečiai – klebonai. Po Šv. Mišių veikia prekybininkų mugė.

Šiuo projektu, organizuojant miestelio šventę gruzdiečiai turėjo didesnę galimybę ne tik iš kultūrinės pusės  – pasikviečiant kelis atlikėjus tenkinant įvairaus amžiaus žmonių muzikos skonius, taip į šventę pritraukiant didesnį būrį lankytojų, bet ir aplinkosauginės pusės – projekto pagalba buvo atsisakyta fejerverkų, kurių poveikis žmogui ir oro kokybei yra neigiamas, tad jie buvo pakeičiami lazeriais, taip  nesudarydami neigiamos įtakos mūsų atmosferai.

Šventės organizatoriai kartu su parapija siekia vis labiau atgaivinti šią šventę ir paraginti visus bent trumpam pamiršus savo darbus pabūti kartu, pasidalinti savo rūpesčiais su kitais, kuo labiau suartėti su artimaisiais, draugais ar kaimynais. 

Į šventės organizavimą buvo įtraukiami įvairaus amžiaus asmenys (nuo mažiausio miestelio gyventojo iki seniausio). 

Daugiau informacijos:

http://www.siauliurvvg.lt/