Viena diena kaime

Pareiškėja Gražina Auguvienė, ūkininkauja, turi pieno ūkį gamina įvairiausių rūšių fermentinius, pelėsinius, lietuviškus sūrius. Pareiškėja kartu su šeima daugiau nei 10 metų veda dienos edukacines programas, į kurias atvykę turistai stebi, kaip gimsta sūriai, susipažįsta su ūkiu, degustuoja įvairiausių rūšių sūrių. Reaguodama į atvykstančių svečių, turistų norą pas ją užsibūti ilgiau, patirti kaimo gyvenimą, išbandyti įvairius darbus, pasigaminti kaimišką maistą, Gražina su šeima ėmėsi įgyvendinti idėją „Viena diena kaime“.

Projekto įgyvendinto per Druskininkų VVG lėšomis rekonstruotas senas ūkinis pastatas ir įrengtos autentiškos patalpos su duonkepiu, virtuve, baldais ir įranga, kuriose galima priimti grupes iki 50 asm.

Pas Augus atvykę svečiai supažindinami su kaimo žmonių gyvenimu, senoviniais darbais – melžia karvę, plėšo plunksnas pagalvėms, verpia vilną, plaka dalgė, pjauna malkas, veja virvę, velėja žlūktą, kulia spragenas ir kt.
Svečiai pas Augus patys gamina maistą – kepa dzūkiškas bandas, duonkepėj krosny šucytą kruopų košę, kiaušiniu užbaltytus ruškynius ir kitus autentiškus patiekalus, kurie būdingi dzūkų kraštui. Šeimininkė pamoko, kaip kuriama ir kūrenama krosnis, supažindina su maisto gaminimo papročiais. Sukurtos 2 darbo vietos, viena jų jaunam žmogui.

Daugiau informacijos:
http://www.dvvg.lt/