Žuvininkystės paveldo ir kultūros puoselėjimas Tauragnų ir Kuktiškių seniūnijose

▶ Tauragnų krašto bendruomenės įgyvendinto projekto „Žuvininkystės paveldo ir kultūros puoselėjimas Tauragnų ir Kuktiškių seniūnijose.“ tikslas – patrauklios aplinkos kūrimas žvejams ir vietos gyventojams, puoselėjant žuvininkystės paveldo tradicijų išsaugojimą Tauragnų ir Kuktiškių seniūnijose. Projektas įgyvendinamas per Utenos regiono VVG.
✅ Projekto pateikėjo ir partnerio bendradarbiavimo dėka buvo pasiekti projekto rezultatai aplinkos gerinimo, žinių perdavimo ir produkto tobulinimo srityse:
1. Aplinkos gerinimas: Sutvarkyta infrastruktūra Tauragnuose Labės ežero pakrantėje. Įrengta pavėsinė bei pontoninis lieptas į ežerą. Vien per projekto metu surengtus renginius daugiau nei 100 žmonių pasinaudojo pagerinta infrastruktūra. Sutvarkius Labės ežero pakrantės infrastruktūrą ši teritorija tapo patraukli ir vietiniams gyventojams, ir atvykusiems svečiams bei puiki vieta renginių organizavimui.
2. Žinių perdavimas. Buvo perduota žolininkės habilituotos biologijos mokslų daktarės Eugenijos Šimkūnaitės patirtis ir žinios apie moksliškai aprašytų vaistažolinių augalų ir jų pritaikymą buityje bei liaudies medicinoje. Buvo perduota mokslininkės s sukaupta patirtis bei surinkti įvairūs vaistinių ir maistinių augalų receptai.
3. Produkto tobulinimas: paruošti ir išbandyti pieskoninių žolelių rinkiniai pagal Eugenijos Šimkūnaitės receptus ir jų pagrindu sukurta edukacinė programa.
👉 Projekto pateikėjo ir partnerio bendradarbiavimo dėka pasiekti rezultatai atitinkantys papildomus kriterijus:
– Projekto veikloje diegiamos inovacijos: paruošti ir išbandyti pieskoninių žolelių rinkiniai pagal Eugenijos Šimkūnaitės receptus.
– Projekto investicijos susietos su aplinkosauga: diegiamos technologijos, investuojama į mechanizmus, įrangą, planuojami procesai atitinka aplinkosaugos reikalavimus: TECHNOLOGIJOS- diegiamos technologijos- žolelės iš kurių buvo gaminami prieskoniniai mišiniai buvo surinktos iš saugių augimviečių pagal žolininkų šiandien naudojamas technologijas. ĮRANGA- prieskoniniams mišiniams džiovinti buvo įsigytos – šiai technologijai pritaikytos džiovyklės. Pavėsinė ir lieptas pagaminti iš gamtai draugiškų medžiagų, įsigyta valtis su elektriniu varikliu nekelianti triukšmo ir netarši vandeniui.
– Projekto rezultatai prisideda prie pažeidžiamų ar kitų tikslinių grupių socialinės įtraukties skatinimo: projekto partneris Kuktiškių moterų klubas „Kuksa“ yra moteris vienijanti organizacija, kuri rūpinasi kaimo moterimis skatindama jų verslumą, įvairindama užimtumą. Projektas padidino šios pažeidžiamos tikslinės grupės atstovių socialinę įtrauktį.
– Projekte aiškiai numatytas veiklos tęstinumas: tęstinumą užtikrina sutvarkyta Labės ežero pakrantės infrastruktūra ir įsigyta įranga ir parengta edukacinė programa.
– Projektu kuriamos naujos paslaugos: ruošiami prieskoninių žolelių mišiniai, sukurta edukacinė programa.
– Papildoma pridėtinė vertė: bendradarbiaujant dviejų kaimyninių seniūnijų organizacijoms sukurta pridėtinė vertė Utenos kraštui Tauragnų miesteliui esant Utenos apskrities Mažąja kultūros sostine ir minint habilituotos biologijos mokslų daktarės Eugenijos Šimkūnaitės 100 metų sukaktį nuo jos gimimo.
ℹ Daugiau informacijos: